SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
truckgniezno@wp.pl
SPRZEDAŻ POJAZDÓW
SŁAWEK +48508302058
SPRZEDAŻ POJAZDÓW
CZAREK +48883017300
DZIAŁ FINANSOWANIA
HANIA +48509275703

Czy warto kupować używane naczepy do ciągników?

Naczepy to pojazdy motoryzacyjne, nie posiadające własnego napędu. Będą to zatem pojazdy kołowe, spoczywające na innym pojeździe, najczęściej ciągniku siodłowym.

Do najczęściej kupowanych typów należą:

  • naczepy skrzyniowe
  • naczepy podkonterenowe
  • wywrotki wykorzystywane w budownictwie)
  • naczepy niskopodwoziowe
  • naczepy specjalistyczne

Rozglądając się za naczepą do naszego ciągnika trafimy na oferty sprzedaży naczep nowych oraz używanych. W te drugie warto zainwestować tylko wtedy, kiedy będą w doskonałym stanie technicznym i jeśli ich podwozie nie jest zaatakowane przez rdzę ani skorodowane.

W innym przypadku, aby mieć gwarancję jakości kupowanego towaru, najlepiej zainwestować w nowe naczepy do ciągników, pochodzące od światowych, renomowanych producentów. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Podwozie

W naczepie najważniejsze jest podwozie. Powinno być wykonane z wytrzymałych oraz stabilnych materiałów, a konstrukcja wyprodukowana ze stali konstrukcyjnej, o podwyższonej wytrzymałości. Maksymalne obciążenie techniczne każdej osi powinno natomiast wynosić około 9 000 kg. Wybierajmy naczepy z zawieszeniem pneumatycznym, z automatycznym podnoszeniem przedniej osi.

Układ hamulcowy i skrzynia ładunkowa

Kolejnymi elementami, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas kupowania naczepy do ciągnika, są układ hamulcowy oraz skrzynia ładunkowa.

Układ hamulcowy musi być zgodny z ECE i dodatkowo wyposażony w automatyczną regulację hamulców oraz system antyblokujący ABS/EBS.

Skrzynia ładunkowa natomiast powinna być wykonana w całości z blachy o podwyższonej wytrzymałości. Podest na ścianie przedniej ułatwi pracę. Sprawdźmy, czy tylne zamykanie klapy uszczelnione jest gumą.

Instalacja elektryczna

Na końcu zwróćmy uwagę na instalację elektryczną w naczepie. Najbardziej optymalne napięcie to to, wynoszące około 24 V. Jasno świecące światła tylne naczepy powinny być zespolone ze światłami cofania, przeciwmgielnymi i kierunkowskazami, a także z trójkątami odblaskowymi.