SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
truckgniezno@wp.pl
SPRZEDAŻ POJAZDÓW
SŁAWEK +48508302058
SPRZEDAŻ POJAZDÓW
CZAREK +48883017300
DZIAŁ FINANSOWANIA
HANIA +48509275703

Czym się kierować przy wyborze ciągnika siodłowego

Zakup ciągnika siodłowego nie jest prostym zadaniem. W Internecie mnoży od dobrych rad, które różnią się od siebie w sposób diametralny. Jedni uważają za najlepsze ciągniki siodłowe to pojazdy marki DAF, inni wychwalają MAN-a, a jeszcze inni zarzekają się, by go nie kupować. Wynik stąd jasny, że jakość używanego samochodu ciężarowego to sprawa indywidualna, a nie kwestia marki. Parametry techniczne tych aut są do siebie przeważnie zbliżone. Można przy tym tylko wspomnieć, że w zeszłym roku trzy najczęściej kupowane marki samochodów ciężarowych to auta firmy DAF, MAN i Scania, a mniejszą popularnością cieszyły się Mercedesy i Renault-y.

Wiek i przebieg w ciągniku siodłowym

Ciągniki samochodowe różnią się od siebie pod względem stopnia eksploatacji. Najpewniejsze są modele w wieku poniżej 5-6 lat, ale taki sześciolatek, sześciolatkowi nierówny. Przy zakupie, oprócz obowiązkowych testów sprawności technicznej, powinniśmy zwrócić uwagę na przebieg. Jedne ciężarówki mogą być przeznaczone na trasy krajowe, inne robiły trasy europejskie. Od razu będzie widać, które auto, jaki ma przebieg i czy poprzedni właściciel dbał o nie, czy może mało interesował się stanem technicznym samochodu.

Często najmniej awaryjne okazują się samochody ciężarowe 2-3 letnie poleasingowe, dlatego mimo większej ceny, warto zastanowić się nad takim modelem.

No dobrze, ale mamy przebieg, stan techniczny, wiek i markę. Co jeszcze? Czy to już koniec listy must have w używanym ciągniku siodłowym. Otóż nie. Z punktu widzenia kierowcy liczy się nie tylko stan techniczny samochodu, ale też to by samochód był wygodny. Nie ma nic gorszego niż spędzenie wielu godzin w ciasnej szoferce. Wnętrze musi być komfortowe i wszechstronne. Pamiętajmy, że to często nasz drugi dom.

Podsumowując, nie kupujmy samochodu najtańszego, bo to szybko się na nas zemścić. Niska cena może świadczyć o wysokiej awaryjności i chęci szybkiego pozbycia się auta. Lepiej inwestować w samochody droższe, ale sprawdzone. Nasza firma oferuje różne modele używanych ciągników siodłowych w Gnieźnie, gdzie zapraszamy do obejrzenia interesującego Państwa sprzętu.