SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
truckgniezno@wp.pl
SPRZEDAŻ POJAZDÓW
SŁAWEK +48508302058
SPRZEDAŻ POJAZDÓW
CZAREK +48883017300
DZIAŁ FINANSOWANIA
HANIA +48509275703

Naczepy dla transportu – rodzaje

Naczepy samochodowe projektowane są z myślą o rodzaju transportowanego towaru. Z tego względu naczepy można spotkać w wielu odmianach i typach, których nadrzędnym celem jest zapewnienie jak najlepszej ochrony ładunku podczas przewozu. Naczepy mogą być załadowywane od góry, najczęściej w przypadku towarów sypkich, z boku lub z tyłu. Ostatnie z rozwiązań jest najpopularniejsze. Wśród naczep możemy wyróżnić:

  • naczepy uniwersalne, skrzyniowo-plandekowe
  • cysterny i silosy
  • naczepy niskopodwoziowe
  • wywrotki
  • chłodnie i izotermy
  • naczepy podkontenerowe
  • naczepy do przewozu zwierząt

Naczepy, dzięki prostej konstrukcji i trwałości materiałów, nie są urządzeniami awaryjnymi, dlatego decydując się na ich zakup, warto zapoznać się z ofertą naczep używanych. Różnice w cenie potrafią być znaczne, a nic nie liczy się bardziej niż dobre inwestycje przynoszące oszczędności. Nasza firma zajmuje się sprzedażą i dystrybucją naczep używanych w Gnieźnie, gdzie mogą Państwo nabyć między innymi urządzenia marki Krone.

Naczepy transportowe, czy przewiozą wszystko?

Naczepy uniwersalne spotykane są najczęściej na naszych drogach. Z reguły towar mocuje się na nich do podłoża celem zabezpieczenia przed niekontrolowanym przesuwaniem się ładunku, a plandeka w postaci kurtyny ma za zadanie chronić produkty przed wpływem wiatru, deszczu i słońca. Zaletą naczep skrzyniowo-plandekowych jest to, że ich załadunek i rozładunek jest prosty, ze względu na dostęp do wnętrza z trzech stron.

Z kolei do transportu towarów sypkich lub płynnych stosuje się cysterny i silosy, które przyjmują kształt wydłużonego walca. W sytuacji, gdy towar o dużej masie wymaga szybkiego rozładunku najlepiej skorzystać z wywrotki z hydraulicznym systemem przechylającym naczepę do góry lub do boku.

Dla towarów łatwo psujących się zalecany jest transport w naczepach dostosowanych do utrzymywania stałych warunków termicznych. Chłodnie  służą do przewozu mięsa czy leków, a izotermy utrzymują stałą temperaturę wewnątrz naczepy bez względu na warunki atmosferyczne. Wykorzystywane są do transportu na przykład owoców i warzyw.