SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
truckgniezno@wp.pl
SPRZEDAŻ POJAZDÓW
SŁAWEK +48508302058
SPRZEDAŻ POJAZDÓW
CZAREK +48883017300
DZIAŁ FINANSOWANIA
HANIA +48509275703

Samochód ciężarowy – nowy czy używany?

Rynek samochodów ciężarowych w Polsce jest wyjątkowo dynamiczny. W ostatnim czasie dzięki temu, że wzrosła popularność firm wypożyczających samochody ciężarowe na okres długoterminowy, zwiększyła się ilość dostępnych 2-3 letnich samochodów poleasingowych. Są to zazwyczaj samochody ciężarowe zadbane pod względem technicznym ze względu na regularność serwisowania i dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Samochód ciężarowy poleasingowy kosztuje nawet o 1/3 mniej niż nowy odpowiednik auta z salonu. Wszystko to powoduje, że samochody ciężarowe używane są chętniej kupowane niż auta nowe i nic nie wskazuje na to, by ta tendencja miała ulec zmianie.

Zalety używanych samochodów ciężarowych

Można by się długo zastanawiać, czy lepiej kupić samochód nowy, czy używany. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Nowy samochód to gwarancja bezawaryjności, ale używane modele w dobrym stanie technicznym potrafią niczym nie odbiegać od aut nowych. Samochody ciężarowe używane im starsze, tym większe ryzyko usterek, dlatego decydując się na takie auto, lepiej rozważyć zakup samochodu młodszego niż 5 lat, po to by koszt jego eksploatacji nie przerósł kosztów zakupu. Niski wiek w większości to gwarancja niewielkich kosztów serwisowania. Ponadto warto rozejrzeć się za sprawdzonym i polecanym dystrybutorem samochodów używanych. Nasza firma zajmująca się sprzedażą samochodów ciężarowych używanych w Gnieźnie od lat dostarcza na Polski rynek wysokiej jakości bezawaryjne auta.

Samochód używany to polecane rozwiązanie dla osób, które niższym kosztem chcą rozwijać flotę swoich aut ciężarowych. Raczej mało kto może pozwolić sobie na zakup samochodów z salonu, a w obliczu bogatej oferty samochodów używanych dostępnych na rynku obecnie nawet nie jest to rozwiązanie opłacalne. Dobrej jakości pojazdy zwiększają konkurencyjność firmy na rynku i wpływają na nasze bezpieczeństwo na drogach.