Leasing to atrakcyjna forma umowy użytkowania samochodu dla osób, które nie mogą angażować większego kapitału w rozszerzanie floty samochodów ciężarowych. Nabycie samochodu ciężarowego w ramach leasingu nie tylko nie wymaga dużego wkładu własnego, ale również pozwala na odliczenie podatku VAT od wartości samochodu. Tym samym w ramach umowy leasingowej otrzymujemy samochód ciężarowy tańszy niż w przypadku tradycyjnego finansowania z kredytu lub środków własnych. Ponadto to samochód spłacany w ratach w ramach umowy z leasingodawcą po zakończeniu umowy przechodzi na własność osoby go spłacającej za niewielką dopłatą, niższą niż w przypadku normalnego zakupu samochodu ciężarowego.
Umowa leasingowa podpisywana jest niezależnie od zdolności kredytowej przedsiębiorcy, a więc wymagania dotyczące przyznawania leasingu na samochody ciężarowe są mniej restrykcyjne niż w przypadku brania kredytu. Dzięki skorzystania z leasingu otrzymujemy niewielkim kosztem nowy samochód, który pracując dla firmy, generuje dodatkowy zysk, a po zakończeniu umowy przechodzi na własność firmy. W dbałości o Państwa interesy oferujemy leasing na wszystkie samochody ciężarowe naszej firmy zlokalizowanej w Gnieźnie.
Na co zwrócić uwagę przy leasingu samochodów ciężarowych
Z leasingu korzysta coraz więcej osób ze względu na duże korzyści z niego płynące. Leasing pozwala rozbudować flotę samochodową i czerpać czysty zysk z jej pracy. Nie ma też obowiązku wykupu spłacanego samochodu. Jeżeli klient nie ma konieczności nabycia samochodu, zwraca go leasingodawcy i kończy umowę. Przy wyborze samochodu ciężarowego branego w leasing warto zwrócić uwagę, czy dany pojazd spełnia wymagania ustawy dotyczącej zwrotu podatku VAT.
Leasing przygotowuje się w formie umowy o różnych czasie trwania, optymalnie dopasowanym do możliwości klienta. Można go dostać od pierwszego dni działalności firmy, w przeciwieństwie do kredytu, który chętniej udzielane są przedsiębiorstwom o minimalnie 4 letniej nieprzerwanej działalności na rynku. Leasing pozwala na utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstwa.
Leave a reply